BLOG

Jak powinna być zaprojektowana wyspa kuchenna?

Wyspa w kuchni jest marzeniem wielu osób uwielbiających gotować. Pozwala na bardzo wygodne przygotowywanie posiłków dzięki zapewnieniu dodatkowej przestrzeni roboczej oraz miejsc do przechowywania. Często stanowi granicę pomiędzy kuchnią a salonem. Warto jednak pamiętać, że rozmiar oraz rodzaj wyspy powinien być dopasowany do konkretnej kuchni. W innym wypadku może okazać się całkowicie nieprzydatna.

Czytaj dalej

Jakie są zalety kuchni w literę L?

Większość osób uważa, że kuchnia jest sercem domu. To tu większość domowników spędza czas na wspólnym gotowaniu, spożywaniu posiłków oraz rozmowach przy kawie. Ze względu na tak częste korzystanie z tego pomieszczenia, niezwykle ważne  jest, aby było ono odpowiednio zaprojektowane i wyposażone, niezależnie od jego wymiarów. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na kuchnię w literę L, która daje duże pole do manewru podczas urządzania.

Czytaj dalej

Jakie meble do nowoczesnego salonu?

Salon stanowi centrum domu lub mieszkania, to w nim rodziny spędzają najwięcej czasu, służy także do przyjmowania gości. To sprawia, że musi wyglądać reprezentacyjnie. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesny styl wykończenia mieszkania. Minimalizm, proste kształty oraz jasna, rozświetlona przestrzeń daje szerokie możliwości aranżacyjne. Dużą zaletą nowoczesnych pomieszczeń jest również łatwość utrzymania w czystości.

Czytaj dalej

Regały w stylu skandynawskim

Podejmując się aranżacji mieszkania czy domu, warto zastanowić się, w jakim stylu ma być ono urządzone. Dzięki temu można uniknąć stworzenia niespójnych i zagraconych wnętrz. To, w jakim stylu powinno być wykończone mieszkanie, powinno być podyktowane przede wszystkim gustem domowników, ponieważ to właśnie oni spędzają w nim swój czas. Jednym z często wybieranych stylów wykończenia wnętrz jest styl skandynawski.

Czytaj dalej

Gdzie znajdą zastosowanie szafy przesuwne?

Szafy przesuwne są jednym z mebli, który obecnie można spotkać w większości domów czy mieszkań. Dzięki nim możliwe jest zachowanie porządku, a także stworzenia miejsca do przechowywania nawet na niewielkich powierzchniach. To sprawia, że ten model szafy jest obecnie naprawdę popularny. Odpowiednio dobrana szafa jest elementem projektu wnętrz, który wpływa nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale także znacząco poprawia ich funkcjonalność.

Czytaj dalej

Jak zaprojektować kuchnię w stylu Eko?

Coraz więcej osób jest świadomych, w jak złym stanie jest nasze środowisko i jak niewiele trzeba, aby mu pomóc. Segregowanie śmieci, oszczędzanie energii czy wody, wybieranie komunikacji miejskiej czy roweru zamiast samochodu to tylko kilka przykładów, w jaki sposób niewielkim nakładem sił nie powodować zwiększonego zanieczyszczenia środowiska. Dla bardzo dużej grupy osób bycie Eko nie jest koniecznością, lecz stylem życia. Nawiązania do natury i wybór naturalnie wyglądających elementów stworzyły nowy design aranżacji mieszkań, nazywany stylem Eko.

Czytaj dalej