Wybór mebli kuchennych - czym się kierować?

 Aranżacja kuchni zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. W wyborze mebli na samym początku trzeba określić budżet i wykorzystać kilka prostych wskazówek, aby kuchnia stała się przyjemnym i funkcjonalnym pomieszczeniem. 

Na co warto zwrócić uwagę? 

Istotne znaczenie w aranżacji kuchni ma jej metraż. W dużych pomieszczeniach można wstawić więcej sprzętów AGD i wymarzoną wyspę kuchenną. Małe kuchnie natomiast trzeba dokładnie rozplanować. Jednak w każdym z tych dwóch przypadków należy uwzględnić następujące elementy:

 -określenie aranżacji kuchni

 -materiał mebli

 -funkcjonalność szafek i blatów

 -spójne zestawienie mebli z kolorem ścian

 

Właściciele małych kuchni powinni wziąć pod uwagę meble o wysokim połysku, które optycznie powiększą przestrzeń. Jest to dobre rozwiązanie również w pomieszczeniach o słabym oświetleniu. 

 

Funkcjonalność w kuchni zapewnią blaty odporne na siekanie, krojenie, a nawet na gorące garnki. W tym przypadku sprawdzą się zarówno blaty laminowane, jak i kompozytowe. Są one również łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierając meble kuchenne warto również wziąć pod uwagę pojemność szafek, by ze spokojem pomieścić wszystkie akcesoria.

Gotowe zestawy a meble na wymiar 

Planując nowy wygląd kuchni istnieją dwa równie dobre rozwiązania - można się skusić na gotowe zestawy lub meble na wymiar. Pierwsza opcja zawiera szafki wiszące, stojące i przeznaczone pod zlew. Do takiego zestawu można samodzielnie zamówić blat lub zdecydować się na całkowite wykończenie przez producenta. Meble na wymiar natomiast sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń lub o nietypowych rozmiarach. Jest to również dobre rozwiązanie na oryginalne urządzenie kuchni.